Niektórym wydaje się, że wystarczy umyć zęby, żeby potem ładnie uśmiechać się do telewizora.

» Taki styl życia nie gwarantuje pełnego relaksu. Napięcia powinny być rozładowywane przez ruch, a nikt mi nie powie, że w ciągu dnia cały czas funkcjonuje na pełnym luzie.

Na pewno po tylu latach treningów masz wyrobione poczucie estetyki. Lubisz swoje ciało?

» Lubię, bo cały czas ćwiczę pod kątem utrzymania sylwetki w dobrej formie, a także pod kątem zachowania nabytej wcześniej sprawności. Kiedyś miałam skłonność do nabierania zbędnych kilogramów i wtedy lubiłam siebie znacznie mniej. Od jakiegoś czasu utrzymuję dietę rygorystycznie i nie mam już problemu. Nie głoduję, ale też nie objadam się. Mój organizm przyzwyczaił się do takich dawek jedzenia, jakie mu dostarczam i dzięki temu utrzymuję cały czas taką samą wagę – 52 kg przy wzroście 162 cm.

Nie tęsknisz za startami w fitness?

» Nie, bo od czasu poprzednich startów zmienił się mój pogląd na fitness. Chyba nie odniosłabym sukcesu na zawodach międzynarodowych, ponieważ nie spełniam kryteriów – nie jestem tak muskularna, jak powinna być fitneska dostosowująca się do obowiązujących w tym sporcie reguł. Coś tu jest nie tak jak być powinno. Według mnie w fitness sylwetkowym, które stało się alternatywą dla kulturystyki, można by lansować większe umięśnienie, natomiast w fitness sportowym figura powinna być szczuplejsza. Drugi mankament to skrócenie czasu układu z dwóch minut do półtorej. A przecież cały fitnesowy show polega na układzie. Skrócenie go uważam za nonsens.

Gdy przeglądam pisma kulturystyczne sprzed kilku lat stwierdzam, że większa część zawodników określanych kiedyś mianem „wschodzących gwiazd” znikła ze sceny. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Czym to wytłumaczyć?

» Kulturystyka i fitness to sporty, które wywierają na zawodnikach wielostronną presję. Aby uprawiać je wyczynowo, trzeba mieć niesamowity charakter, który pozwoli stawić czoła obciążeniom zarówno natury psychicznej jak i bardziej przyziemnym, materialnym. Nie każdy potrafi to wytrzymać, bo tak naprawdę to temu jednemu celowi trzeba podporządkować swoje życie, traktując wszystko inne jako rzeczy drugoplanowe. Wszyscy, którzy są w stanie wytrwać długo w tym, co robią, musza mieć bardzo silną motywację.

Taką jak Ty masz?

» U mnie cała energia poszła w różnych kierunkach i nadal dobrze mi służy, bez narażania się na niepotrzebne stresy.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

1 komentarz

  1. […] 1 minutę temu Wywiad z Katarzyną Kaliszewską byłą wicemistrzynią świata w fitness cz.3 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nauka języka angielskiego na różne sposoby

Język angielski zyskał sobie miano jednego z najprostszych języków do nauczenia. Pojawia s…