Inaczej mówiąc, cały czas poruszasz się w strefie medalowej. Aż strach pomyśleć co zrobisz, gdy w dalekiej przyszłości z niej wypadniesz.

» Nie mam żadnych obaw, bo będę tre-nerką. W tym roku kończę studia na AWF w Krakowie, a przedmiotem mojej pracy magisterskiej jest fitness. Pracuję też jako choreografka dla gimnastyczek „Wisły”.

A skąd wzięły się twoje upodobania sportowe?

>> To u nas rodzinne. Mój tata jest trenerem gimnastyki, jego zawodniczki zdobyły już ponad setkę medali na najważniejszych zawodach. Gdy byłam dzieckiem, widział u mnie chęć do robienia różnych „sztuczek”, więc je „ucywilizował” pod kątem sportowym. Moje szkoły – podstawówka i liceum – też miały kierunek sportowy. Studia na AWF to konsekwencja tego, co robiłam od początku.

I nadal nie odpuszczasz!

» Nie ma takiej potrzeby. Mam przecież dopiero 26 lat. Cały czas ćwiczę gimnastykę, na salę ćwiczeń chodzę 4 razy w tygodniu i dość często występuję na pokazach z okazji imprez sportowych, na przykład podczas zawodów strongmanów. Poza tym pływam i jeżdżę na nartach. Moją słabością są tylko gry zespołowe, ale trudno być dobrą we wszystkim.

Widać, że sport to kawał twojego życia. Czy warto było wybrać sobie taką drogę na osiąganie satysfakcji?

» Tak, sport to jedna z ważniejszych rzeczy dla mnie. Po ukończeniu studiów chciałabym pozostać na uczelni, aby przekazywać swoją wiedzę młodszym kolegom.

Co myślisz o osobach, które nie mają żadnego kontaktu ze sportem i nie czują takiej potrzeby?

» Rozumiem każdego, kto ma jakąś pasję, nie musi to być wyczyn sportowy, ale mimo wszystko sport powinien pełnić jakąś rolę w życiu każdego człowieka, przynajmniej na poziomie rekreacyjnym. Dbanie o własne ciało to rodzaj higieny. Także dla ducha.

Wywiad z Katarzyną Kaliszewską byłą wicemistrzynią świata w fitness cz.3

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

1 komentarz

  1. […] 1 minutę temu Wywiad z Katarzyną Kaliszewską byłą wicemistrzynią świata w fitness cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…