Mnogość rozwiązań na rynku sprawia, że dobór odpowiedniej wciągarki może rodzić pewne problemy. Jak znaleźć urządzenie, które sprosta naszym wymaganiom? Przede wszystkim nie kierować się kryterium ceny. Zakup wciągarki nie wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych wydatków – wręcz przeciwnie. Urządzenia te – w porównaniu do innych – są niedrogie. Niewielka różnica pomiędzy modelami najtańszymi, a najdroższymi sprawia, że znacznie lepiej sięgnąć po te „z wyższej półki”. Dlaczego? Odpowiednio dobrana wciągarka, z uwzględnieniem cenionej na polskim i zagranicznym rynku marki – bez większych przeszkód posłuży nam przez wiele lat.

Wciągarka samochodowa
Wciągarka samochodowa

Wybierając wciągarkę zwróć uwagę na kilka kwestii:

  1. Do zastosować biznesowych znacznie lepiej sprawdzi się wciągarka elektryczna. Jeżeli jednak z jakiś powodów wybierzemy wciągarkę ręczną, musimy pamiętać o odpowiednim wyborze przełożeń. Dzięki niej znacząco zwiększymy komfort naszej codziennej pracy. Wybór przełożeń nie przekłada się jednak na prawidłowe działanie wciągarki ręcznej.
  2. Kolejną ważną kwestią jest mechanizm zabezpieczający. Zarówno wciągarki elektryczne jak i urządzenia ręczne winny posiadać specjalny mechanizm zabezpieczający na wypadek awarii. Najlepszy w tym wypadku będzie mechanizm zapadkowy. Funkcjonalność ta chroni nie tylko nasze zdrowie, ale również życie, a przy okazji również zabezpiecza ładunek przed ewentualnymi zniszczeniami i uszkodzeniami.
  3. Decydując się na zakup wyciągarki do silników np. do warsztatu samochodowego, kluczem do sukcesu jest trwałość oraz niezawodność. Urządzania budowlane muszą dodatkowo cechować się szybkim montażem i demontażem. Wyciągarki warsztatowe mogą być przytwierdzane na stałe, ewentualnie mocowane na ramie. Jako że budowlane trzeba przekładać z miejsca na miejsce – zależnie od miejsca budowy – ważne by były nie tylko stabilne, ale również proste w montażu.
  4. Za udźwig odpowiada najsłabszy element całej konstrukcji. Oznaczenia zlokalizowane na wciągarce oznaczają wytrzymałość wyłącznie urządzenia. W chwili zamiany linki na słabszej, ogólna wytrzymałość obniży się.
  5. Finalnie nie sposób nie wspomnieć o częściach eksploatacyjnych. Nowoczesne urządzenia, nieodstępne jeszcze w Polsce nie posiadają własnego serwisu. Dodatkowo, ich naprawa może być bardzo trudna. Warto zakupić wciągarkę, której części dodatkowej i zamienne będą powszechnie dostępne zarówno w sklepach jak i serwisach.
Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…