1. Przede wszystkim dobrze się bawić. Z wakacji trzeba korzystać, aby potem nie żałować!
  2. Wakacje są m.in. po to, aby odpocząć fizycznie i psychicznie. Od wysiłku fizycznego odpoczniemy robiąc sobie przerwę w treningach, natomiast od wysiłku psychicznego korzystając z uroków lata i nie myśląc o treningach. Nie należy też myśleć o tym, że nasze mięśnie zmniejszą swoje wymiary, ani też co chwila przeglądać się w witrynach sklepów, aby sprawdzić ich aktualną formę.
  3. Osoby, które w trakcie wakacji postanowiły zrobić sobie kilkutygodniową przerwę w treningach powinny pamiętać, że przed taką przerwą konieczne jest roztrenowanie mięśni. Roztrenowanie to jeden ze sposobów na ograniczenie spadku masy mięśniowej i siły wynikające z zaprzestania treningów, w czasie wakacji unikajmy odżywek na mase.
  4. Chociaż w trakcie wakacji część z nas zdecyduje się na przerwę w treningach, to dla zachowania formy mięśni warto robić codzienną gimnastykę z elementami siłowymi. Można do niej używać specjalnych gum gimnastycznych.
  5. Nasze ciało to w ponad 60% woda. Tak więc w tracie upalnych dni nie żałujmy sobie jej. Każdy deficyt wody w organizmie odbije się na formie naszych mięśni.
  6. W okresie intensywnych treningów należy spożywać średnio 6 pełnowartościowych posiłków dziennie. Zasada ta obowiązuje nas również w okresie wakacji i to niezależnie od tego czy trenujemy, czy też nie trenujemy, o ile zależy nam na utrzymaniu dobrej formy mięśni. W wypadku nietrenowania posiłki powinny być nieco mniejsze i mniej kaloryczne.
  7. Ze swojej strony w wakacje zalecam jak największą dawkę sportów letnich. Pływanie, gra w siatkówkę, piłkę nożną, jazda na rowerze, bieg w terenie są jak najbardziej wskazane.
Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Deski modrzewiowe – zalety oraz charakterystyka

Popularność desek modrzewiowych w aranżacji wnętrz oraz elewacji zewnętrznych jest coraz w…