Transport maszyn wewnątrz zakładów to odpowiedzialny proces, który trzeba profesjonalnie zaplanować. Przydać mogą się wtedy zwłaszcza podwozia transportowe, które okażą się pomocne przy transportowaniu ciężkich maszyn na inne działy lub sektory. Taki transport odbywa się oczywiście na bardzo krótkich odległościach, tak aby przypadkiem nie uszkodzić przewożonej maszyny. Jest to bardzo ważna czynność również przy rozładunku towaru, dostarczanego z zewnątrz firmy. Wtedy też przywożone maszyny muszą być optymalnie przeniesione z jednego miejsca na drugie, a podwozie transportowe będzie ku temu najlepszym rozwiązaniem.

Niezawodne przemieszczanie maszyn i ładunków

Podwozia transportowe zapewniają zainteresowanym niezawodne przemieszczanie maszyn oraz ładunków. Kluczową sprawą jest dopasowanie podwozia do przewożonej maszyny. Im większa i cięższa będzie maszyna, tym większe i stabilniejsze musi być dobierane podwozie, dlatego odpowiadają za to doświadczeni inżynierowie, tak aby cały proces przebiegł bez zarzutów. W ten sposób transportuje się maszyny do serwisu, czy też ciężkie ładunki z hali produkcyjnej na magazyny. Oczywiście istotne jest też to, aby wybrać możliwie jak najkrótszą drogę transportu, tak aby nie trwał on zbyt długo i nie zahamował pracy poszczególnych działów. Z racji tego tak ważne jest to, aby na terenach zakładów były ścieżki transportowe.

Antypoślizgowe płyty nośne

Podwozie transportowe powinno posiadać:

 • antypoślizgową płytę nośną,
 • dyszel do manewrowania,
 • stabilną konstrukcję.

Tak stworzone podwozie na pewno nie zawiedzie oczekiwań użytkowników, którzy będą mogli w krótkim czasie przetransportować maszyny i tym samym nie narazić pracowników na większe niebezpieczeństwo. Takie elementy mogą posiadać bardzo zróżnicowane wymiary, więc istotne będzie to, jaka maszyna będzie przewożona i ile będzie ona ważyła. Dokonanie właściwych pomiarów i rzetelne ocena sytuacji to dwie podstawowe cechy, którymi trzeba się kierować podczas przeprowadzania tego typu akcji w zakładach przemysłowych.

Facebook Comments
 • Montaż rusztowania elewacyjnego

  Rusztowanie elewacyjne jest tymczasową konstrukcją, jaka wykorzystywana jest głównie w bra…
 • Największe zalety szalunków stropowych

  Szalunki stropowe podtrzymują konstrukcję stropu, dzięki czemu robota nad wylewką mieszank…
 • Język francuski

  Język francuski to jeden z tych, które naprawdę warto znać. Francja, to duży kraj liczący …
Załaduj więcej Redaktor
 • Montaż rusztowania elewacyjnego

  Rusztowanie elewacyjne jest tymczasową konstrukcją, jaka wykorzystywana jest głównie w bra…
 • Przyłbice spawalnicze

  Jeżeli będziemy spawać bez odpowiednich szkieł ochraniających wzrok już po kilku minutach …
 • Osuszanie powietrza

  Wysoka wilgotność jest szkodliwa Wraz z temperaturą wilgotność powietrza jest jednym z naj…
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Montaż rusztowania elewacyjnego

Rusztowanie elewacyjne jest tymczasową konstrukcją, jaka wykorzystywana jest głównie w bra…