Każdy, kto choć raz sprzedawał swój samochód to, doskonale wie, iż szybka sprzedaż auta jest wręcz nie możliwa. Dlatego, też coraz więcej kierowców sprzedaje swoje pojazdy do skupu samochodów. Dzięki sprzedaży samochodu do skupu, nie trzeba tracić czasu dla potencjalnego klienta, który jest zainteresowany kupnem. Czy skup samochodów jest zawsze dobrym rozwiązaniem? O czym warto wiedzieć sprzedając auto do skupu?

Bardzo czasochłonna sprzedaż samochodu

Wbrew pozorom sprzedaż samochodu do skupu aut jest dużo lepszym rozwiązaniem niż samodzielna sprzedaż np.: poprzez ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych. Każdy kierowca, który choć raz sprzedawał swoje auto, to wie jak bardzo jest to czasochłonne oraz generujące sporo nerwów- trzeba odbierać telefony od potencjalnych kupujących, umawiając się przy tym na oglądanie samochodu. Sprzedający musi być zawsze do dyspozycji kupującego, nie mając przy tym pewności, że auto uda się sprzedać. Kupujący zawsze próbuje zbić cenę kupowanego samochodu- bardzo często jest to poniżej rynkowej wartości. Taka sprzedaż nie jest nigdy korzystna dla właściciela, dlatego warto skorzystać z oferty skupu np.: http://skuptoyotamercedes.pl/ i otrzymać większą cenę za sprzedawany samochód.

Skup samochodów używanych

Skup samochodów jest bardzo podobny do komisu samochodowego, lecz w komisie samochody z reguły „czekają” na potencjalnego klienta- właściciel otrzymuje pieniądze dopiero jak jego auto zostanie sprzedane. Zupełnie inaczej jest w przypadku skupu aut- sprzedający od .razu otrzymuje gotówkę za swój samochód. Coraz częściej to pracownik skupu zjawia się u potencjalnego klienta celem podpisania umowy oraz odebrania samochodu.

Każdy skup aut informuje klienta, iż działa bardzo szybko- stawiając na pierwszym miejscu wygodę swojego klienta, dlatego też najczęściej samochód jest odbierany z miejsca wskazanego przez sprzedającego.

W jaki sposób można sprzedać auto do skupu?

Najbardziej popularnym sposobem jest wykonanie telefonu do wybranego skupu aut. Podczas rozmowy telefonicznej pracownik pyta o informacje dotyczące samochodu m.in. marka, rok produkcji, pojemność silnika oraz stan techniczny. Po otrzymaniu wszystkich informacji pracownik dokonuje wstępnej wyceny. Jednak dopiero po obejrzeniu pojazdu przez pracownika skupu, dokonywana jest dokładna wycena. Jeśli cena proponowana przez skup odpowiada klientowi to zostaje podpisana umowa.

Skup aut jest bardzo dobrym pomysłem zwłaszcza dla osób, które potrzebują szybko gotówki za swój samochód.

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…