Problemy z miejscami parkingowymi w dużych miastach.

Coraz więcej polskich i nie tylko polskich miast zmaga się ze zbyt wielką ilością aut poruszających się po mieście. Utrudniona komunikacja w godzinach szczytu, duże korki, zanieczyszczenie powietrza i oczywiście brak miejsc parkingowych to tylko niektóre problemy dużych miast. Rozwiązanie tego problemu jest wręcz banalne stosując gotowe rozwiązania z krajów bardziej zaludnionych niż Polska. Doskonałym przykładem jest Japonia i Tokio, w którym to ilość samochodów jest tak duża, że stosowane parkingi tam są tylko piętrowe. Zastosowanie rozwiązań rodem z kraju kwitnącej wiśni może być bardzo efektywne szczególnie w centrach dużych miast takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk.

Biznes parkingowy.

Oprócz rozwiązania czysto technicznego, może to być również doskonały pomysł na rozwój własnego biznesu. Zakup odpowiedniego sprzętu stosowanego już na zachodzie na pewno pochłonie spory kapitał, jednak zyski będą przychodzić w dłuższej perspektywie. Podstawą do rozpoczęcia działalności w takim segmencie jest badanie rynku pod kątem korzystania z takich rozwiązań. Poza tym musimy wybrać również rynek docelowy, oraz odbiorcę naszych usług. Płatny parking to nic nowego, jednak oferować dodatkową wartość jaką będzie niska cena, abonamenty, pakiety dla turystów, oraz nowatorski design może spowodować bardzo duże zainteresowanie. 

Pierwsza docelową grupą na jakiej powinniśmy się skupić będą pracownicy korporacji, którzy do pracy dojeżdżają samochodem i jednocześnie potrzebują miejsca w centrum aby zaparkować. Takie osoby będą szczególnie zainteresowane wykupieniem stałego miejsca parkingowego nawet po trochę wyższej cenie niż standardowa. W dobie rozrastających się miast i coraz większego zagęszczenia budynków taki biznes będzie w czasie tylko zyskiwał na wartości. 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprężarka śrubowa – kompresja powietrza, zastosowanie i rodzaje sprężarek

Sprężarki śrubowe znajdują szerokie zastosowanie w procesach produkcyjnych. Kompresja powi…