Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że w ślad za jakąkolwiek katastrofą budowlaną w postaci zalania mieszkania czy domu niezbędne będzie poszukanie usługi osuszania obiektu. Tymczasem nie wszystkim wiadomo, że usługa ta jest niezwykle praktyczna nie tylko w tak drastycznych okolicznościach, ale i w przypadku stałej czy okazjonalnej wilgoci w mieszkaniu, promieniującej na cały budynek.

Wilgoć w mieszkaniu w Krakowie

Zalanie mieszkania na skutek np. pęknięcia rury w tak zabytkowym mieście jak Kraków nie jest niczym wyjątkowym. Szczególnie w obszarze zabudowy historycznej, ale nie tylko. Bardzo często kanalizacja w tych domach jest niejako wbudowywana, co oznacza różny poziom tych prac i różnorodną trwałość. Zalanie mieszkania, bez względu na wielkość tej katastrofy, należy jak najszybciej zniwelować. W przeciwnym razie wilgoć może objąć cały obiekt, a wtedy trudniej ją wyeliminować i należy liczyć się z dużo większymi kosztami.

Osuszanie mieszkań Kraków

Osuszanie mieszkań w Krakowie to usługa, której celem jest całkowite usunięcie plam i poczucia wszechobecnej wilgoci w domu, mieszkaniu czy piwnicy. Kompleksowe osuszanie obiektu doprowadzi do całkowitego wyeliminowania wilgoci. Usługa ta polega na nagrzaniu murów mieszkania czy budynku do takiej temperatury, że spowoduje ona odparowanie wody z każdego, najdalszego nawet, zakątka muru i ściany. Czas zabiegu zależy od zakresu obecności wody w murach. Zlecając usługę osuszania należy wziąć pod uwagę, że jeden zabieg może nie wystarczyć, aby całkowicie pozbyć się kłopotów. Zawsze po zakończeniu prac należy prowadzić obserwacje i kontrolować stan mieszkania. Plamy wilgoci mogą ponownie pojawić się na ścianie. Wówczas należy cały zabieg powtórzyć, jednak w przypadku uporczywych plam, koniecznie należy sprawdzić stan wszystkich rur w całym budynku.

Wilgoć w mieszkaniu w postaci ciemnych plam na ścianie nie tylko jest nieestetyczna. Przede wszystkim jest niezdrowa i źle działa na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Degraduje też samo mieszkanie i jego wartość rynkową.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…