„Oswojony ogień”

W dzisiejszych czasach role świec zastąpiły żarówki oraz lampki led. Ale czy na pewno świecę odeszły do lamusa? W dobie XXI wieku ludzie wracają do swych tradycji i korzeni. Od wieków ważnym czynnikiem dla człowieka było światło pochodzące od ognia. Człowiek „oswoiwszy” ogień zamknął go w świecy. Dawne świece produkowane ze stearyny szybko się zużywały i źle zabezpieczone mogły spowodować pożar. Kluczowym wydarzeniem w ludzkości było wynalezienie świecy na różnej maści oleje.

Tajemnice świec olejowych

Świecy olejowych można używać wielokrotnie co nie prowadzi do tworzenia niepotrzebnych odpadów. Olej do świec jest substancją płynną składającą się głównie z pochodnych węglowodorów. Jest on bezwonny, bezdymny, oraz klarowny. Cechuje się on bardzo długim czasem spalania oraz ekologicznym wpływem na środowisku. Do oleju do świec mogą być dodane różnej maści olejki zapachowe wzbogacające zapach oraz barwę oleju. Na rynku występują także oleje zawierające ekstrakty odstraszające komary i inne robactwo.

Zastosowania i zalety świec olejowych

Świece olejowe są często wykorzystywane w kościołach podczas sprawowania nabożeństw. Ze względu na łatwo i bezproblemowo aplikację oleju do świec może on być wymieniany przez nieprzekwalifikowane osoby. Świece te ze względu na swoją prostotę są także często używane w zwyczajnych domostwach, klimatycznych restauracjach oraz miejscach, w których są wyprawiane imprezy okolicznościowe. Pięknie zdobione świece olejowe mogą stanowić niezwykłą dekorację w naszych domach. Ze względu na prostą obsługę i niewielkie niebezpieczeństwo pożarowe są one coraz częściej stosowane jako zamienniki do przestarzałych i niebezpiecznych świec stearynowych.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…