Budujesz dom lub remontujesz starszy? Zastanawiasz się jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Decyzja nie jest łatwa i uwarunkowana wieloma czynnikami, między innymi tym, jakim opalem masz zamiar ogrzewać dom, bądź jaki rodzaj podłogi chcesz zastosować. W poniższych poradniku przedstawimy zalety i wady zarówno grzejników tradycyjnych jak i ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie
Ogrzewanie

Kaloryfery

Kaloryfery są tradycyjnym sposobem na ogrzewanie domów i mieszkań, mogą być stosowane niezależnie od tego, czy ogrzewamy dom gazem, węglem, czy innym paliwem. Dobrze sprawdzają się w każdych warunkach, ale ich minusem jest to, że woda w nich płynąca musi mieć dość wysoką temperaturę, by dobrze oddawały ciepło. Poza tym grzejniki to punktowe ciepło, co sprawia, że nie rozchodzi się ono równomiernie po całym domu. Ważne jest tutaj odpowiednie wykonanie instalacji grzewczej. Jeśli chcesz wykonać w domu instalacje grzewcze Rzeszów to dobre miejsce na znalezienie odpowiedniej firmy.

Ogrzewanie podłogowe

Ten typ ogrzewania najlepiej sprawdza się przy niskotemperaturowym centralnym ogrzewaniu, a więc np. przy gazie. Rurki umieszczone w wylewce nie muszą się mocno nagrzewać, by oddać ciepło do podłogi. Najlepiej przy tego typu rozwiązaniu sprawdzi się podłoga z kafelek, ponieważ trzymają one długo ciepło, ale podłoga drewniana również ma tutaj zastosowanie. Największą zaletą ogrzewania podłogowego jest równomierne rozchodzenie się ciepła, ponieważ znajduje się ono pod całą powierzchnią podłogi. Dodatkowo, nigdy nie marzną stopy, a ciepło równo unosi się do góry.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…