Szalunki stropowe podtrzymują konstrukcję stropu, dzięki czemu robota nad wylewką mieszanki betonowej jest usprawniona. System ten gwarantuje łatwe i szybkie wykonywanie prac przy zachowaniu bezpieczeństwa dla pracowników pracujących na budowach. Szczelnie połączone elementy konstrukcyjne mogą nadawać betonowej masie dowolny kształt.

Podział szalunków stropowych

Szalunki stropowe ze względu na wygląd ich konstrukcji dzielimy na:

  • dźwigary – bardzo trwała i stabilna podpora stropowa wyróżniająca się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne. Dźwigary przenoszą obciążenia konstrukcji na podpory główne takie jak ściany, słupy lub filary.
  • podpory stropowe – wyróżniają się wysoką nośnością i łatwym dopasowaniem wysokości dzięki numeracji otworów. Są bardzo odporne na uderzenia i wykorzystują mniejszy nakład siły, dzięki niewielkiej wadze.
  • stoliki szalunkowe – wykorzystywane najczęściej przy szalowaniu dużych powierzchni stropowych o regularnej i powtarzalnej geometrii. Praca w tym systemie pozwala na zaoszczędzeniu czasu i znacznej ilości pieniędzy przy uzyskaniu optymalnych wyników w zakresie szalowania.

Główne zalety szalunków stropowych

Szalunki stropowe wyróżniają się nowoczesnością i wysokim bezpieczeństwem dla użytkowników i pracowników budowy. Ich montaż jest bardzo łatwy, a wszystkie elementy są lekkie i umożliwiają łatwe przenoszenie. Szalunki stropowe są dostępne na rynku w atrakcyjnych cenach, spełniają one normy krajowe oraz wymogi europejskie. Szeroka oferta podpór stropowych na rynku pozwala na dobranie właściwych stempli do rodzaju wykonywanej pracy budowlanej. Do standardowych robót w budownictwie mieszkaniowym najlepiej sprawdzą się regulowane podpory szalunkowe. Do znacznie większych obciążeń zalecane jest korzystanie z ocynkowanych podpór szalunkowych, które charakteryzują się największą wytrzymałością. Z dużą łatwością można powiększyć przestrzeń roboczą, dzięki dostawieniu kolejnych podpór stropowych. W tym wypadku należy jedynie zastosować głowice krzyżowe.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przyjmowano kreatynę kiedyś, a jak przyjmowana jest dzisiaj

Niemal każda osoba systematycznie trenująca – suplementuje kreatynę. Inni jeszcze, mają za…