Każdy kierowca doskonale wie, że warto dbać o karoserię pojazdu. Mycie samochodu jest koniecznością, szczególnie, gdy jeździ w warunkach przez które szybko ulega zabrudzeniu. Aby jednak długo zachować lakier nadwozia w bardzo dobrym stanie, trzeba wiedzieć, gdzie najlepiej myć auto i nie zapominać o zabezpieczaniu lakieru dodatkowa powłoką ochronną.

Myjnia automatyczna czy bezdotykowa?

Samodzielne mycie samochodu nie zawsze jest możliwe. Pozostaje wybór pomiędzy myjnią automatyczną, a bezdotykową. Automatyczna umyje samochód, jednak istnieje spore ryzyko, że po wielokrotnym z niej skorzystaniu, pojawią się na lakierze zarysowania. Myjnia bezdotykowa Lublin jest o wiele bezpieczniejsza, pod warunkiem oczywiście, że ten, kto chce umyć samochód wie, jak to zrobić, by nie uszkodzić powłoki lakieru. Niewskazane jest na przykład znaczne zbliżanie lancy do karoserii samochodu. Z lancy bowiem,  pod wysokim ciśnieniem wystrzeliwana jest woda i mikro granulki, które mogą w tej sytuacji uszkodzić lakier pojazdu.

Zabezpieczenie powłoki lakierniczej

Można oczywiście na myjni bezdotykowej czy automatycznej wybrać opcję woskowania nadwozia, dużo dokładniej jednak nawoskuje się je ręcznie. W sklepach motoryzacyjnych do kupienia jest wiele różnych wosków, więc każdy znajdzie coś, co spełnia jego oczekiwania. Woskowania nie trzeba wykonywać po każdym myciu pojazdu, wskazane jest to jednak co najmniej raz na kilka tygodni.

Regularne myte i woskowane nadwozie pojazdu, nawet po latach użytkowania samochodu, wciąż będzie wyglądać po prostu pięknie.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…