Rusztowanie elewacyjne jest tymczasową konstrukcją, jaka wykorzystywana jest głównie w branży budowlanej. Montaż rusztowanie tego rodzaju powinni przeprowadzić specjaliści, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo i doskonale znają się na swojej pracy. Na czym polega montaż rusztowania elewacyjnego? Z czym się wiąże?

Elementy rusztowania elewacyjnego

Podstawowymi elementami, z jakich składa się rusztowanie tego typu, są:

 • pomosty,
 • ramy,
 • elementy łączne,
 • stężenia.

Ponadto, rusztowanie posiada inne przydatne przedmioty, które pozwalają na sprawne zamontowanie. Podczas montażu konieczne jest użycie podstaw śrubowych, które mają za zadanie wypoziomować rusztowanie i osadzić je na stabilnym podłożu. Specjaliści wykorzystują także specjalne kotwy, jakie przymocowują rusztowanie elewacyjne do obiektu. Rusztowanie Kraków pozwala sprawnie wykonywać prace na wysokościach, które wymagają korzystania z fachowych narzędzi i akcesoriów.

Montaż rusztowania elewacyjnego

W tym przypadku mamy również do czynienia z dodatkowymi poręczami, krawężnikami i poręczami pośrednimi. Każde z nich ma za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo za pomocą sprawnego usztywnienia konstrukcji. Przemieszczać się pomiędzy poziomami możemy za pomocą drabinek i schodów, które także stanowią niezbędne wyposażenie rusztowania tego typy. Co ciekawe, skorzystać można w wyposażenie rusztowania we wciągarki, daszki ochronne, spusty gruzu, siatka, plandeki, a nawet wysięgniki transportowe. To znacząco ułatwi pracę na wysokościach. Sporą zaletą jest duży wybór wśród podestów o różnych długościach i materiałach.

Budowlańcy z powodzeniem korzystają z ram korygujących wysokość, czy też dźwigarów przejściowych pozwalających omijać przeszkody. Pamiętajmy o tym, że montaż rusztowania powinien wykonać fachowiec posiadający specjalne uprawnienia. Kwalifikacje zdobywa się po uczestnictwie w szkoleniu.

Jeśli rusztowanie elewacyjne posiada pomosty znajdujące się na wysokości co najmniej 1 metra, trzeba je wyposażyć w krawężniki i balustrady. Niezwykle ważne jest przeprowadzenie odbioru technicznego, które wykonuje uprawniony specjalista.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
 • Osuszanie mieszkań Kraków

  Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że w ślad za jakąkolwiek katastrofą budowlaną w …
 • Przyłbice spawalnicze

  Jeżeli będziemy spawać bez odpowiednich szkieł ochraniających wzrok już po kilku minutach …
 • Osuszanie powietrza

  Wysoka wilgotność jest szkodliwa Wraz z temperaturą wilgotność powietrza jest jednym z naj…
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przyjmowano kreatynę kiedyś, a jak przyjmowana jest dzisiaj

Niemal każda osoba systematycznie trenująca – suplementuje kreatynę. Inni jeszcze, mają za…