Meble kuchenne z otwartymi pólkami nadają styl i indywidualny charakter. To świetny sposób na wyeksponowanie dekoracji. Półki pasują do różnych aranżacji – zarówno do kuchni nowoczesnej, jak też rustykalnej czy retro.

To nowy trend w kuchniach. Regał z otwartymi półkami może być przedłużeniem zabudowy, bądź funkcjonować zupełnie oddzielnie. Najczęściej zajmuje w kuchni reprezentacyjne miejsce, dyktuje styl pomieszczenia oraz dodaje mu lekkości.

Półki nie muszą być z tego samego materiału co szafki kuchenne. Mogą być wykonane z drewna, materiałów drewnopochodnych, metalu czy nawet szkła. Ważne jednak, aby pasowały do ogólnej stylistyki wnętrza.

Wygoda

meble kuchenne
meble kuchenne

Otwarte półki w kuchni mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Dla jednych to najlepszy sposób na wyeksponowanie kuchennych skarbów, dla drugich – zbieracze kurzu. Z pewnością jednak docenią je osoby, które lubią gotować. Otwarte witryny zapewniają łatwiejszy dostęp do sprzętów, naczyń czy przypraw. Na zlokalizowanych niżej półkach możemy również przechowywać książki kucharskie. I w razie potrzeby szybko po nie sięgnąć, gdy potrzebujemy pilnie sprawdzić przepis na zaplanowane danie.

Estetyka

Otwarte witryny mają również ogromne walory dekoracyjne. Pozwalają urozmaicić wystrój, nadać mu lekkości, a nawet optycznie powiększyć małe wnętrze. Kuchnia, dzięki otwartym półkom, nabiera ciepłego i klimatycznego wyglądu, a także ujawnia nasze zamiłowanie do gotowania. Na półkach można wyeksponować dekoracyjne naczynia, różnego rodzaju bibeloty oraz gadżety kuchenne. W takim wnętrzu każdy przedmiot jest dekoracją i wpływa na jego klimat.

Więcej miejsca

Ażurowy regał ustawiony przy wyspie lub półwyspie ciekawie dzieli przestrzeń. Jest też niebanalną ozdobą i dodatkowym miejscem na akcesoria.

Facebook Comments
  • Jakie lampy kupić do użytku zewnętrznego?

    Obecnie mamy porę letnią, ale już teraz sporo osób zastanawia się nad przyszłością. Planuj…
  • Lewarek Żaba

    Jaki podnośnik samochodowy powinniśmy wybrać? Obowiązkowy w naszym samochodzie. W samochod…
  • Jakie lampy wybrać do mieszkania?

    Wybór oświetlenia do jadalni niejednokrotnie jest to wyzwanie dla konsumentów urządzającyc…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie lampy kupić do użytku zewnętrznego?

Obecnie mamy porę letnią, ale już teraz sporo osób zastanawia się nad przyszłością. Planuj…