Meble kuchenne z otwartymi pólkami nadają styl i indywidualny charakter. To świetny sposób na wyeksponowanie dekoracji. Półki pasują do różnych aranżacji – zarówno do kuchni nowoczesnej, jak też rustykalnej czy retro.

To nowy trend w kuchniach. Regał z otwartymi półkami może być przedłużeniem zabudowy, bądź funkcjonować zupełnie oddzielnie. Najczęściej zajmuje w kuchni reprezentacyjne miejsce, dyktuje styl pomieszczenia oraz dodaje mu lekkości.

Półki nie muszą być z tego samego materiału co szafki kuchenne. Mogą być wykonane z drewna, materiałów drewnopochodnych, metalu czy nawet szkła. Ważne jednak, aby pasowały do ogólnej stylistyki wnętrza.

Wygoda

meble kuchenne
meble kuchenne

Otwarte półki w kuchni mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Dla jednych to najlepszy sposób na wyeksponowanie kuchennych skarbów, dla drugich – zbieracze kurzu. Z pewnością jednak docenią je osoby, które lubią gotować. Otwarte witryny zapewniają łatwiejszy dostęp do sprzętów, naczyń czy przypraw. Na zlokalizowanych niżej półkach możemy również przechowywać książki kucharskie. I w razie potrzeby szybko po nie sięgnąć, gdy potrzebujemy pilnie sprawdzić przepis na zaplanowane danie.

Estetyka

Otwarte witryny mają również ogromne walory dekoracyjne. Pozwalają urozmaicić wystrój, nadać mu lekkości, a nawet optycznie powiększyć małe wnętrze. Kuchnia, dzięki otwartym półkom, nabiera ciepłego i klimatycznego wyglądu, a także ujawnia nasze zamiłowanie do gotowania. Na półkach można wyeksponować dekoracyjne naczynia, różnego rodzaju bibeloty oraz gadżety kuchenne. W takim wnętrzu każdy przedmiot jest dekoracją i wpływa na jego klimat.

Więcej miejsca

Ażurowy regał ustawiony przy wyspie lub półwyspie ciekawie dzieli przestrzeń. Jest też niebanalną ozdobą i dodatkowym miejscem na akcesoria.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Przyłbice spawalnicze

    Jeżeli będziemy spawać bez odpowiednich szkieł ochraniających wzrok już po kilku minutach …
  • Osuszanie powietrza

    Wysoka wilgotność jest szkodliwa Wraz z temperaturą wilgotność powietrza jest jednym z naj…
  • Kontenery na odpady – Segregacja śmieci

    Zalety segregacji odpadów Zalet dotyczących segregacji odpadów jest wiele, jednak do najwa…
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprężarka śrubowa – kompresja powietrza, zastosowanie i rodzaje sprężarek

Sprężarki śrubowe znajdują szerokie zastosowanie w procesach produkcyjnych. Kompresja powi…