Mówiąc „koła przemysłowe” mamy na myśli elementy wykorzystywane w szeroko pojętym przemyśle – jak sama nazwa wskazuje. Większość z nas szukając odpowiednich kół przemysłowych, patrzy wyłącznie na jeden aspekt – cenę. W przypadku prezentowanego produktu, kluczem do sukcesu jest jednak jakość. Niestety, ta prawie zawsze wiąże się z większymi kosztami. Za dobrej jakości koła przemysłowe – znanych i cenionych w branży producentów – zapłacimy znacznie więcej, aniżeli za produkty używane czy też niewiadomego pochodzenia. Za nim zdecydujemy się kupić pierwszy lepszy produkt, warto dokładnie przeanalizować jego parametry. Te znajdziemy przede wszystkim w karcie produktu bądź specjalnym katalogu producenta. Większość internetowych sprzedawców udostępnia zarówno te ważne jak i mniej ważne informacje bezpośrednio obok oferowanego modelu. Kupowanie przysłowiowego „kota w worku” jeszcze nikomu nie wyszło na dobre. Parametry użytkowe mają ogromne znaczenie, jeżeli zależy nam na bezawaryjnej, komfortowej pracy.

zestawy kołowe
zestawy kołowe

Aby wiedzieć jakie Koła przemysłowe wybrać, warto poznać ich budowę. Chociaż model modelowi nie równy, większość kół przemysłowych składa się z tych samych elementów. W przypadku większości zestawów wyróżniamy: piastę (najczęściej stalową), bieżnię (najczęściej wykonaną z gumy – w tym przypadku należy patrzeć również na skalę Shore A, niektóre koła posiadają szerszą gumę), widelec (w większości przypadków wykonany ze stalowej blachy ocynkowanej), mocowania (na płytkę, a także na centralny otwór). Dodatkowo, w przypadku kół przemysłowych ważna jest wersja danego modelu. Do wyboru mamy koła przemysłowe stałe, koła przemysłowe obrotowe, a także koła przemysłowe obrotowe z hamulcem. Kupując zestaw dopasowany do naszych potrzeb i preferencji, koniecznie zwróćmy uwagę na średnice koła, szerokość i długość widelca, masę koła, rodzaj łożyska, a także udźwig.

Szeroki wybór kół przemysłowych sprawia, że nietrudno jest znaleźć model dopasowany bezpośrednio do naszych potrzeb. Oczywiście, jakość ma tutaj ogromne znaczenie. Koła przemysłowe wysokiej klasy sprzyjają szybkiemu, komfortowemu, bezpiecznemu i bezawaryjnemu transportowi produktów bezpośrednio z punktu A do punktu B. Jeżeli nie wiemy, jaki produkt sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, warto zgłosić się do pracownika sklepu, którego obowiązkiem jest pomóc nam w doborze modelu uwzględniającego wszystkie nasze wymagania. Kola przemysłowe, a w szczególności kółka do wózków odpowiadają za sukces naszej produkcji.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…