Jakie pompy membranowe wybrać?

Dużo osób zastanawia się, jakie pompy membranowe będą dla niego najlepszym rozwiązaniem. Coraz więcej ludzi finalnie decyduje się na akcesoria pneumatyczne. Co warto wiedzieć na temat takich elementów? Gdzie są najczęściej wykorzystywane urządzenia z właśnie opisywanej grupy?

Pompy membranowe pneumatyczne

Dobrej jakości pompy membranowe tego typu są zasilane zazwyczaj sprężonym powietrzem. Z czego się składają? Z membran, które dodatkowo połączone są ze sobą trzpieniem. Wymuszanie ruchu następuje na skutek skierowania strumienia powietrza przy pomocy odpowiedniego dystrybutora. Poszczególne membrany są również połączone wspólną osią. Pewną ciekawostką jest fakt, że membrana, która wykonuje ruch tłoczenia, ciągnie w swoją stronę w drugą, która z kolei odpowiada za zasysanie medium. Co dzieje się dalej? Proces powtarza się, ale z odwróceniem kierunku jego działania.

Szeroka paleta zastosowań

Nie można nie wspomnieć, że pneumatyczne akcesoria tego typu są niezwykle uniwersalne. W końcu pompy membranowe mogą przetłoczyć praktycznie każdą ciecz. Również takie, które mają w swoim składzie pewne komponenty pod postacią ciał stałych. Klienci zwracają uwagę na fakt, że dobrej jakości urządzenia z tej kategorii są używane do pracy okresowej oraz ciągłej. Nic więc dziwnego, że są tak chętnie stosowane w branży budowlanej, ceramicznej, górniczej, farmaceutycznej, włókienniczej, farbiarskiej lub nawet okrętowej itp. Dodatkowo można liczyć na spory wybór w sklepach z tym asortymentem.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty markowe na każdą okazję

Dobór butów w zależności od aktywności Obuwie jest istotnym czynnikiem, wpływające na zdro…