Jakie auta są szczególnie narażone na wypalone odbłyśniki?

Wypalone odbłyśniki to coraz częściej omawiana kwestia. Nie może to jednak dziwić… Jeśli takie elementy nie działają odpowiednio, to nie można liczyć na pożądany komfort jazdy. Droga i jej najbliższe otoczenie nie są bowiem właściwie oświetlone. Wpływa to negatywnie na bezpieczeństwo właściciela samochodu, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. Jakie modele są szczególnie narażone na wypalone odbłyśniki? Kiedy przydaje się regeneracja reflektorów?

Regeneracja reflektorów
Regeneracja reflektorów

Wszystkie samochody mają ten problem

Tak naprawdę z takim problemem borykają się wszystkie samochody. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia ze stosunkowo długim okresem eksploatacji. Niestety, prowadzi to między innymi do gorszych efektów wizualnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że to i tak najmniejszy problem. Gorsze jest to, że wypalone odbłyśniki nie zapewniają właściwego oświetlenia i nie generują odpowiedniej wiązki światła…

Jakie marki są szczególnie narażone?

Wiecie już, że tak naprawdę właściciele wszystkich samochodów muszą liczyć się z wypalonymi odbłyśnikami. Są jednak pewne modele, które szczególnie często borykają się z takim kłopotem. Mowa tutaj między innymi o takich autach, jak Toyota Avensis, Subaru Outback, Mercedes w211 czy Mondeo mk3. To jednak nie wszystko. Także niektóre modele Audi, BMW, Volkswagena Passat, Opla Vectry, Renault Laguny są narażone na występowanie tego zjawiska. Właściciele nie mogą tego aspektu pod żadnym pozorem bagatelizować.

Kiedy warto zasięgnąć pomocy specjalistów?

Przyjmuje się, że po kilku latach eksploatacji każdemu autu przyda się regeneracja reflektorów. Wasz pojazd ma na liczniku ponad 200 000 przejechanych kilometrów? Wtedy również należy poprosić o pomoc specjalistów. Do fachowców zgłaszają się także osoby, które po prostu narzekają na zbyt słabą wiązkę światła. Taka sytuacja może wystąpić zdecydowanie wcześniej niż biorąc pod uwagę powyższą liczbę. Należy zatem zwracać uwagę na ten aspekt, aby jeździć komfortowo.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Motoryzacja

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Sprężarka śrubowa – kompresja powietrza, zastosowanie i rodzaje sprężarek

Sprężarki śrubowe znajdują szerokie zastosowanie w procesach produkcyjnych. Kompresja powi…