Dla wielu osób ślub do najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenie w ich życiu. Zostaje w pamięci do końca życia, ale pamięć jak wiadomo bywa czasem ulotna. W takich momentach na rachunek przychodzi fotografia ślubna, dzięki której te wspaniałe momenty zostaną na stałe uwiecznione.

Jak wybrać odpowiedniego fotografa na ślub?

Najlepiej korzystać tutaj z rekomendacji znajomych czy innych członków rodziny. Wtedy mamy pewność, że uzyskane informacje są z pierwszej ręki, a nie są zmyślonymi opiniami napisanymi na forach dyskusyjnych dotyczącej tematyki ślubnej. Często samo uczestniczymy w tych uroczystościach, więc mamy okazję na żywo widzieć pracę fotografa, porozmawiać z nim, a na samym końcu zobaczyć efekt jego pracy.

Można posiłkować się również wspomnianymi tutaj opiniami umieszczanymi na forach dyskusyjnych. Nigdy jednak nie będziemy mieli 100% pewności, że opinie te są wystawione przez rzeczywiście zadowolonych klientów, którzy korzystali z danej usługi, a nie na przykład wpisami reklamowymi.

Co portfolio mówi o fotografie?

Warto również przeglądać strony internetowe ślubnych fotografów, na których znajduje się ich portfolio. Jedną z takich stron jest https://www.fotografslubnyrzeszow.pl/, gdzie można zapoznać się z wieloma zdjęciami wykonanymi podczas ceremonii czy przyjęcia weselnego, jak i z przygotowania do ślubu oraz zdjęć zrobionych w plenerze. Jeżeli zdjęć w portfolio jest dużo, a fotografowane pary zbyt często się nie powtarzają, to mamy pewność, że fotograf jest raczej doświadczony i zajmuje się tą profesjom od dłuższego czasu. Możemy również zaczerpnąć tutaj pomysłów, w jaki sposób miałaby wyglądać nasza sesja zdjęciowa (np. ciekawe miejsca na plener, wybór odpowiednich akcesoriów itp.)

Podpisanie umowy

Bardzo ważny aspekt współpracy z fotografem ślubnym, to podpisanie z nim umowy. Dzięki temu obie strony są chronione oraz wiedzą czego oczekują. Zanim się ją podpisze należy ją dokładnie się z nią zapoznać. Pozwoli to uniknąć wielu niemiłych niespodzianek. Jeżeli fotograf z różnych względów nie chce podpisać takiej umowy, to powinno zapalić się nam światełko ostrzegawcze.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Deski modrzewiowe – zalety oraz charakterystyka

Popularność desek modrzewiowych w aranżacji wnętrz oraz elewacji zewnętrznych jest coraz w…