Dla wielu osób ślub do najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenie w ich życiu. Zostaje w pamięci do końca życia, ale pamięć jak wiadomo bywa czasem ulotna. W takich momentach na rachunek przychodzi fotografia ślubna, dzięki której te wspaniałe momenty zostaną na stałe uwiecznione.

Jak wybrać odpowiedniego fotografa na ślub?

Najlepiej korzystać tutaj z rekomendacji znajomych czy innych członków rodziny. Wtedy mamy pewność, że uzyskane informacje są z pierwszej ręki, a nie są zmyślonymi opiniami napisanymi na forach dyskusyjnych dotyczącej tematyki ślubnej. Często samo uczestniczymy w tych uroczystościach, więc mamy okazję na żywo widzieć pracę fotografa, porozmawiać z nim, a na samym końcu zobaczyć efekt jego pracy.

Można posiłkować się również wspomnianymi tutaj opiniami umieszczanymi na forach dyskusyjnych. Nigdy jednak nie będziemy mieli 100% pewności, że opinie te są wystawione przez rzeczywiście zadowolonych klientów, którzy korzystali z danej usługi, a nie na przykład wpisami reklamowymi.

Co portfolio mówi o fotografie?

Warto również przeglądać strony internetowe ślubnych fotografów, na których znajduje się ich portfolio. Jedną z takich stron jest https://www.fotografslubnyrzeszow.pl/, gdzie można zapoznać się z wieloma zdjęciami wykonanymi podczas ceremonii czy przyjęcia weselnego, jak i z przygotowania do ślubu oraz zdjęć zrobionych w plenerze. Jeżeli zdjęć w portfolio jest dużo, a fotografowane pary zbyt często się nie powtarzają, to mamy pewność, że fotograf jest raczej doświadczony i zajmuje się tą profesjom od dłuższego czasu. Możemy również zaczerpnąć tutaj pomysłów, w jaki sposób miałaby wyglądać nasza sesja zdjęciowa (np. ciekawe miejsca na plener, wybór odpowiednich akcesoriów itp.)

Podpisanie umowy

Bardzo ważny aspekt współpracy z fotografem ślubnym, to podpisanie z nim umowy. Dzięki temu obie strony są chronione oraz wiedzą czego oczekują. Zanim się ją podpisze należy ją dokładnie się z nią zapoznać. Pozwoli to uniknąć wielu niemiłych niespodzianek. Jeżeli fotograf z różnych względów nie chce podpisać takiej umowy, to powinno zapalić się nam światełko ostrzegawcze.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nauka języka angielskiego na różne sposoby

Język angielski zyskał sobie miano jednego z najprostszych języków do nauczenia. Pojawia s…