Posiadanie własnego domu z ogródkiem to marzenie co najmniej połowy populacji. I wcale nie chodzi tu o emigrację na wieś i dom w głuszy, a wręcz odwrotnie, dom zamiast mieszkania. Może stać nawet nieco na uboczu głównych traktów miejskich, ale na tyle blisko, by praca w mieście nie wymagała poświęcenia całego wolnego czasu na przejazdy.

Na co zwrócić uwagę kupując dom?

Domy na sprzedaż to ważna część rynku pierwotnego obrotu nieruchomościami. Stabilizacja cen działek budowlanych, jaka nastąpiła w ostatnich miesiącach sprzyja inwestorom instytucjonalnym a przede wszystkim skłania do finansowego wysiłku amatorów mieszkania we własnym domu. Kupując dom i decydując się na realizację marzeń należy postępować z rozwagą i dobrze przemyśleć swoją decyzję. Specjaliści radzą, aby zanim przejdzie się do oglądania samego obiektu, który pragnie się kupić, zacząć od przeanalizowania jego lokalizacji i otoczenia. Zakupowi własnego domu zwykle towarzyszy euforia i ogromny stres, które mogą przesłonić racjonalny osąd.

Szczególnie ważna jest lokalizacja budynku, dlatego warto się zastanowić w jaki sposób wpłynie ona na funkcjonowanie całej rodziny. Każdy z członków rodziny będzie musiał dotrzeć do pracy czy szkoły, ale też dokonać codziennych zakupów czy znaleźć lekarza. Dlatego infrastruktura otoczenia ma znaczenie i przekłada się na komfort mieszkania.

Dla każdego kupującego dom ważne jest też otoczenie. Domy na sprzedaż Czernica wpisują się optymalnie w plan zagospodarowania terenu, który odgrywa ogromne znaczenie na przestrzeni lat eksploatacji domu. Warto zainteresować się jak dany teren będzie wyglądał w przyszłości, gdzie powstaną nowe drogi czy następne osiedla.

Rynek pierwotny domów 

Kupowanie domu na rynku pierwotnym daje pewność wykonania i bezpieczeństwo własności. Jednak zawsze warto dokonać odbioru technicznego budynku z własnym doradcą i dokładnie sporządzić protokół rozbieżności. I zawsze, bez względu na to gdzie i od kogo kupuje się nieruchomość należy poznać swoje prawa i obowiązku sprzedającego.

 

 

Facebook Comments
  • Wykładziny dywanowe

    Jakie wykładziny dywanowe wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny dywanowej? M…
  • Historia druku. Część I

    Historia druku – wbrew powszechnej opinii – nie jest zbyt długa i barwna. Współczesna druk…
  • Jakie pompy membranowe wybrać?

    Jakie pompy membranowe wybrać? Dużo osób zastanawia się, jakie pompy membranowe będą dla n…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wykładziny dywanowe

Jakie wykładziny dywanowe wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykładziny dywanowej? M…