Malowanie posadzki betonowej w garażu jest mniej zajmujące niż na przykład układanie płytek ceramicznych. Jest to dosyć korzystna alternatywa i warto ją rozważyć. Na co warto zwrócić uwagę kiedy wybieramy farbę do betonu?

Jeżeli nie zabezpieczymy prawidłowo betonu szybko zauważymy na nim spękania, a także rysy. Nie są to jednak jedyne czynniki wpływające na stan podłogi betonowej w garażu. Także wilgoć, zabrudzenia, błoto, benzyna mogą przyciąć się do uszkodzeń niezabezpieczonej powierzchni. Niewykończona podłoga betonowa będzie się z czasem wycierała oraz kruszyła.

Na rynku istnieje wiele rodzajów farb do malowania posadzek betonowych. W zależności od składu oraz właściwości mogą to być wyroby alkidowe, akrylowe, a także specjalna farba chlorokauczukowa do betonu czy też farba epoksydowa.

Kiedy wybieramy farbę do betonu na zewnątrz czy też do garażu, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą oddziaływać na powierzchnie. Musimy znaleźć takie wyroby, które będą trwałe podczas umiarkowanego ruchu kołowego oraz pieszego, a także będą odporne na deszcz, zmienne temperatury, promienie słoneczne.

Farby do posadzek to na przykład rozpuszczalnikowe farby akrylowe. Są łatwe w nanoszeniu oraz pozwalają otrzymać równą, trwałą i gładką powłokę. Wyróżniają się bardzo szybkim czasem schnięcia. Pamiętajmy, iż wiele farb powinno się najpierw nakładać na wcześniej zaimpregnowane podłoże. W ten sposób posadzka będzie bardziej odporna na warunki atmosferyczne.

Po doborze odpowiedniego produktu możemy przystąpić do pracy! Na malowanie posadzki warto wybrać ciepły, pogodny dzień. Odpowiednia temperatura podłogi powinna być równa lub większa+5°C i nie powinna przekraczać +30°C. Warto skorzystać z oferty malowania posadzek dostępnej na stronie: https://krisdur.com.pl/.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budownictwo

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kupić panele podłogowe, aby wystarczyły na lata?

Podkreślenie stylu wnętrza Panele podłogowe nadawać mają naszemu wnętrzu komfort oraz podk…