Oceny pokazane na odnowionych laptopach określają w jakim stanie się znajdują i jakiego rodzaju uszkodzeń lub zużycia (jeśli w ogóle) można się spodziewać. Odnowione komputery zazwyczaj należą do jednej z trzech kategorii. Większość firm podaje je jako A, B i C. Klasa A jest zwykle zarezerwowana dla urządzeń „open-box”, które były rzadko używane, ponieważ zwyczajnie były niechciane i zwrócone do sprzedawcy/producenta – sprawdź na przykładzie Laptop HP 470 G5. Laptop jest w nieskazitelnie nienagannym stanie, bez zarysowań, zadrapań i śladów na zewnętrznej obudowie. Może być także dostarczony w oryginalnym pudełku i (najprawdopodobniej) ze wszystkimi oryginalnymi akcesoriami. Przy klasie A możemy kupić zupełnie nowe urządzenie, a zapłacić znacznie mniej.

Laptopy klasy B mają widoczne ślady użytkowania, lecz wszelkie uszkodzenia są czysto estetyczne. Może to oznaczać drobne zadrapania, ale nic, co wpływa na komfort użytkowania urządzenia. Może nie być dostarczony w oryginalnym pudełku, ale nadal powinien być wyposażony w kompatybilną ładowarkę. Taki sprzęt może być nawet 30-40% tańszy.

Laptopy klasy C zużycie będzie większe niż w przypadku klasy B. Mogą nawet być widoczne wgniecenia i zadrapania, ale nadal będą w pełni sprawne! Prawdopodobnie nie dostaniesz go w oryginalnym pudełku i może nie posiadać wszystkich akcesoriów, lecz na pewno otrzymasz ładowarkę. Ceny takiego sprzętu mogą być niższe nawet o 50%. Znaczy to tyle, że sprzęt będzie takiej samej jakości jak nowy, lecz ze względu na kwestie estetyczne, możemy zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy.

Facebook Comments
  • Rodzaje umów o pracę

    Praca tymczasowa jako jedna z form zatrudnienia pracowników w organizacji. Ciągłe zmiany z…
  • Czy domy wielorodzinne to dobre rozwiązanie?

    Czy zdajesz sobie sprawę, że coraz więcej nabywców domów odkłada zakup ze względu na rosną…
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Życie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rodzaje umów o pracę

Praca tymczasowa jako jedna z form zatrudnienia pracowników w organizacji. Ciągłe zmiany z…