Cykl, jakim rządzi się koniunktura w świecie klubów fitness i siłowni, rozpoczyna się tuż po Nowym Roku, kiedy to po świątecznym obżarstwie stajemy przed lustrem i zdajemy sobie sprawę, że zima jednak prędzej czy później się skończy.

– Wtedy przedsiębiorcy z branży doświadczają prawdziwego boomu, który zazwyczaj trwa do końca marca. Kolejny świetny okres zaczyna się tuż po wakacjach – mówi Michał Lachowicz.

Do uruchomienia własnej placówki Golds Gym potrzeba minimum 300 tys. euro. Kwota inwestycji waha się w zależności od wielkości powierzchni klubu.

– Nasze kluby na całym świecie mają z reguły ponad tysiąc metrów kwadratowych. Naszym partnerom również radzimy brać pod uwagę właśnie taki metraż. Wówczas oprócz siłowni i sali do ćwiczeń grupowych możemy wzbogacić wachlarz usług o usługi kosmetyczne i SPA, a także zajęcia na basenie czy pokój zabaw dla dzieci i barek – mówi Lachowicz.

Klient wydaje świadomie

Firma doradcza Deloitte w 2011 roku wyceniła polski rynek usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych na 1,4 mld zł. Od 2006 roku rośnie on w tempie 1o-procentowym, a to dlatego, że wraz ze wzrostem zarobków Polacy coraz chętniej wydają na przyjemności, zwłaszcza te dla ciała. Okres intensywnego wzrostu może być idealnym momentem na otwarcie własnego biznesu w branży.

– Rynek jest konkurencyjny, ale my sami zaczynaliśmy przed dwoma laty jako mała firma i jak dotąd udało nam się poczynić spore postępy, zarówno w zakresie rozwoju sieci placówek, jak i wachlarza usług – mówi Marcin Kalitczuk, właściciel Be Silky.

I choć kryzys nieco ogranicza potencjał wzrostu rynku, to zmiana świadomości na temat zdrowego stylu życia i korzystania z usług kosmetycznych już nic nie powstrzyma.

– Klienci doskonale potrafią poruszać się w ofercie zabiegowej, a także wymagają wysokiej jakości świadczonych usług – przyznaje Agata Murowicka. – Świadomość zasad pielęgnacji w społeczeństwie jest w tej chwili szalenie wysoka.

Oby takie były też zyski branżowych graczy.

Grzegorz Morawsk

Spis Treści:

https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-1/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-2/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-3/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-4/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-5/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-6/
https://clumberspaniel.pl/biznes-na-czasie-w-zdrowym-ciele-zdrowych-duch-cz-7/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Specjaliści

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przyjmowano kreatynę kiedyś, a jak przyjmowana jest dzisiaj

Niemal każda osoba systematycznie trenująca – suplementuje kreatynę. Inni jeszcze, mają za…