W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi uprawia różnego rodzaju aktywność fizyczną. Zaczynając od zwykłych spacerów, przez rekreacyjne wybieganie i siłownię aż do bardziej ekstremalnych sportów jak np. sztuki walki. Naturalnym jest to, że ze względu na zwiększone wymagania kaloryczne i konieczność zbilansowania podaży składników odżywczych adepci tych sportów coraz częściej sięgają po odżywki.

Zbilansowana dieta zapewnia odpowiednie proporcje spożycia kalorii oraz makroskładników: węglowodanów, tłuszczów i białka. Węglowodany to główne źródło energii dla organizmu. Tłuszcze również stanowią rezerwy energetyczne, a także m. in. wspomagają układ nerwowy i krwionośny. Białko to niezwykle istotna struktura, która odpowiada za budowę wszystkich żywych komórek w organizmie. Występuje ono w wielu produktach spożywczych (np. nabiał, mięsa, ryby, jajka, strączki). Trenując bardzo intensywnie ciężko jest zapewnić optymalną podaż białka wyłącznie z pożywienia. Pomocne okazują się w tym wypadku odżywki, zaprojektowane specjalnie w celu szybkiego i łatwego wyrównania kaloryczności i składników odżywczych.

W zależności od rodzaju stosowanej odżywki (izolat, serwatka lub inne) zapewnia ona do ok. 80 g białka na 100 g produktu. Jest to równowartość ok. 500 g piersi z kurczaka! Na rynku występują różne firmy, które wspomagają zbilansowane odżywianie. W Polsce najbardziej znaną firmą z suplementami jest prawdopodobnie Olimp. W swojej ofercie posiada wiele produktów białkowych, które można dobrać w zależności od swoich potrzeb i preferencji.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie i Uroda

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak przyjmowano kreatynę kiedyś, a jak przyjmowana jest dzisiaj

Niemal każda osoba systematycznie trenująca – suplementuje kreatynę. Inni jeszcze, mają za…