W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi uprawia różnego rodzaju aktywność fizyczną. Zaczynając od zwykłych spacerów, przez rekreacyjne wybieganie i siłownię aż do bardziej ekstremalnych sportów jak np. sztuki walki. Naturalnym jest to, że ze względu na zwiększone wymagania kaloryczne i konieczność zbilansowania podaży składników odżywczych adepci tych sportów coraz częściej sięgają po odżywki.

Zbilansowana dieta zapewnia odpowiednie proporcje spożycia kalorii oraz makroskładników: węglowodanów, tłuszczów i białka. Węglowodany to główne źródło energii dla organizmu. Tłuszcze również stanowią rezerwy energetyczne, a także m. in. wspomagają układ nerwowy i krwionośny. Białko to niezwykle istotna struktura, która odpowiada za budowę wszystkich żywych komórek w organizmie. Występuje ono w wielu produktach spożywczych (np. nabiał, mięsa, ryby, jajka, strączki). Trenując bardzo intensywnie ciężko jest zapewnić optymalną podaż białka wyłącznie z pożywienia. Pomocne okazują się w tym wypadku odżywki, zaprojektowane specjalnie w celu szybkiego i łatwego wyrównania kaloryczności i składników odżywczych.

W zależności od rodzaju stosowanej odżywki (izolat, serwatka lub inne) zapewnia ona do ok. 80 g białka na 100 g produktu. Jest to równowartość ok. 500 g piersi z kurczaka! Na rynku występują różne firmy, które wspomagają zbilansowane odżywianie. W Polsce najbardziej znaną firmą z suplementami jest prawdopodobnie Olimp. W swojej ofercie posiada wiele produktów białkowych, które można dobrać w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Można je znaleźć m. in. na stronie: https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/odzywki-bialkowe-49.

Facebook Comments
 • Kuchnia – meble z otwartymi półkami

  Meble kuchenne z otwartymi pólkami nadają styl i indywidualny charakter. To świetny sposób…
 • Lewarek Żaba

  Jaki podnośnik samochodowy powinniśmy wybrać? Obowiązkowy w naszym samochodzie. W samochod…
 • Jakie lampy wybrać do mieszkania?

  Wybór oświetlenia do jadalni niejednokrotnie jest to wyzwanie dla konsumentów urządzającyc…
Załaduj więcej Redaktor
 • Rodzaje umów o pracę

  Praca tymczasowa jako jedna z form zatrudnienia pracowników w organizacji. Ciągłe zmiany z…
 • Jakie lampy wybrać do mieszkania?

  Wybór oświetlenia do jadalni niejednokrotnie jest to wyzwanie dla konsumentów urządzającyc…
 • Walory poduszki ortopedycznej

  Walory poduszki ortopedycznej Dużo lekarzy rekomenduje swoim pacjentom poduszki ortopedycz…
Załaduj więcej VIP

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kuchnia – meble z otwartymi półkami

Meble kuchenne z otwartymi pólkami nadają styl i indywidualny charakter. To świetny sposób…